Jesteś zainteresowany nauką? Zadzwoń! + 48 698-705-031.

Informacje

Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani lektorzy posiadający wykształcenie filologiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami w różnym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Nasi lektorzy to osoby, dla których nauczanie języka angielskiego jest pasją i sposobem na życie.

Język Niemiecki!


Znajomość języka niemieckiego, często, jako drugiego języka obcego po języku angielskim, otwiera nie tylko wiele możliwości nawiązania kontaktów z innymi ludźmi, naszymi sąsiadami – ważnymi partnerami kulturalnymi i gospodarczymi, ale przede wszystkim ułatwia swobodne przemieszczanie się i korzystanie z prawa podjęcia studiów lub pracy w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej.

Język niemiecki1 jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem w Europie, jest językiem ojczystym dla 105 milionów mieszkańców Europy. W Austrii, Belgii, Lichtensteinie, Luksemburgu, Niemczech i Szwajcarii posiada status języka urzędowego. Ma również znaczenie ponadregionalne i cieszy się dużą popularnością w wielu krajach na całym świecie2, np. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Kanadzie, Francji, Argentynie, Rosji, w Kazachstanie, Australii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chile, Paragwaju, na Węgrzech, w Republice Południowej Afryki, Meksyku, Izraelu, Rumunii i w Czechach.
W Polsce język niemiecki jest pomocniczym językiem urzędowym w 22 gminach województwa opolskiego.Znajomość języka niemieckiego, często, jako drugiego języka obcego po języku angielskim, otwiera nie tylko wiele możliwości nawiązania kontaktów z innymi ludźmi, naszymi sąsiadami – ważnymi partnerami kulturalnymi i gospodarczymi, ale przede wszystkim ułatwia swobodne przemieszczanie się i korzystanie z prawa podjęcia studiów lub pracy w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej. Opanowanie języka niemieckiego zagwarantuje także szybki i bezpośredni dostęp do szeregu informacji oraz najnowszego stanu wiedzy w dziedzinach dynamicznie rozwijających się w Niemczech, takich jak np.: medycyna, biologia, bionika, biotechnologia, nanotechnologia, chemia, farmacja, elektrotechnika, informatyka, robotyka, komunikacja i telekomunikacja. Bez wątpienia wpłynie, więc na zwiększenie aktywności percepcyjnej i eksploracyjnej każdego studenta i naukowca.
Język niemiecki jest po angielskim drugim językiem, o którym poszukiwane są informacje w Internecie.

W ubiegłym roku szkolnym (dane z roku bieżącego nie zostały jeszcze opublikowane) język niemiecki był drugim językiem obcym najchętniej wybieranym w Polsce na egzaminie gimnazjalnym oraz maturalnym.

W celu poznania szczegółowej oferty – Szkoły Języków Obcych Mobilny Lektor prosimy o kontakt z biurem szkoły w wybranym mieście przygotujemy dla Państwa indywidualną propozycję.

Galeria